Ubiquiti POE-24-30W-G-WH PoE Injector, 24VDC, 30W, Gbit
Brand: Ubiquiti
Part Number: POE-24-30W-G-WH
Write a Review
Check other similar products:
Out of Stock!
Technical Support Technical Support
  • Color : White
Description
  • airFiber®
  • airMAX®
  • EdgeMAX®
  • mFi®
  • UniFi® AP
  • UniFi Protect / airVision®
  • UniFi LED
  • UFiber
Key Features:
  • Surge protection
  • Clamping protection
  • Maximum surge discharge
  • Peak pulse current
  • AC cable with earth ground
Additional Information
Accessory Type:
PoE Injector
Certifications:
CE FCC IC UL Listed
Color:
White
Dimensions:
94 x 60 x 33 mm (3.70 x 2.36 x 1.30 in)
Operating Temperature:
0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F)